Znal Ronald Reagan Andreje Babiše?

Podle Ronalda Reagana je nejstrašnější věta, před kterou má člověk ihned vzít nohy na ramena „Jsem z vlády a přicházím Vám pomoci“. Tak se tak dívám na vládní pomoc občanům a říkám si: znali se ti dva?

Jedním z oblíbených bonmotů Ronalda Reagana bylo tvrzení, že nejnebezpečnější věta, kterou občan může slyšet, je „Jsem z vlády a přicházím vám pomoci“

ANO, všichni domácí podnikatelé a zaměstnavatelé si užívají platnost této věty, kdy jim vláda „narovnává podnikatelské prostředí“. Narovnává -samozřejmě pro jejich dobro- regulacemi, nařízeními, pokutami a důsledným vymáháním nejvyšších možných daní, aby pak sledovali, jak tyto peníze končí jako dotace několika největším, případně zahraničním, firmám.

Ale ono to páchání dobra tak chutná, že nelze zůstat při jednom skutku. Takže další nálož altruismu místní firmy ochutnávají právě nyní. Kdo uvěřil výzvě vlády, aby nepropouštěl, protože mu vláda připlatí na mzdy, které nemá za co hradit, tak si užívá nové situace. K 20. dubnu nedostal nic, ale platy a všechny odvody musel státu z něčeho zaplatit, aby jednak neporušil žádné nařízení a jednak, aby stát měl z čeho nakoupit předražené roušky od sponzora hnutí ANO v exekuci.

Ještě to nestačí? Tak pak se nám tu chystá finále pro ty, kteří v červnu ještě budou naživu. Dle vyjádření Alenky (ANO, z Říše divů), vláda nechystá žádné při obrovském dluhu státu žádné propouštění státních úředníků nebo omezování státních výdajů. Bude naopak pokračovat ve zvyšování mezd. Takže kdo byl nucen vyplácet zaručenou mzdu, kterou pohledem z okna určily odbory v době růstu, bude v době krize muset ještě přidat. Z vyšších odvodů se zaplatí vyšší platy úředníků. Proč? Aby i nadále mohli konat dobro a nebyli stresováni případnými myšlenkami na stagnaci životní úrovně.

Takže, milá vládo, nic takového. Teď začneme pomáhat my vám. Tvrdě snížit počet úřadů, snížit počet úředníků, jejich platy navázat na výkon hospodářství. Odborářem se smí stát jen člověk, který zaměstnává lidi a dokáže svoje dobře myšlené rady realizovat ve vlastní firmě. My vás nepotřebujeme. Když si umíme vyrobit a zafinancovat sami plicní ventilátory, umíme si bez vás otevřít vlastní obchody, firmy a domluvit vzájemně výhodné pracovní smlouvy. Ostatně nejen komunismus, jak tvrdil Reagan, ale i přebujelý státní dirigismus patří na smetiště dějin. Šťastnou cestu.

Zdroj: https://michalzapletal1.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=750241