Ruský špion se u nás bojí a žádá policejní ochranu. Já bych mu věřil. Vždyť nesplnil úkol.

Není to tak dávno, co naše proruská fronta očekávala od tajemného ruského špiona velké věci. Najednou žádá o policejní ochranu. Otázka je, koho se vlastně bojí? Našich, nebo svých?

V matičce Rusi už to tak chodí. Velké plány, velká očekávání. Za splnění plánu salutování před nastoupenou jednotkou. Ovšem za nesplnění……

A tady byla očekávání obrovská. Alespoň od naší proruské fronty. Za mlčení prokurátora Ištvána se zde beztrestně volalo po odvlečení našich občanů do ciziny. Nebo po „trestu nejvyšším“. Komunista chrochtal, jak se někdo bude po celý život bát vlastního stínu.

A najednou se dozvídáme, že ten, kdo měl rozsévat onen strach, se u nás bojí. Budeme mu poskytovat policejní ochranu. Nejprve člověka napadlo, že je to taková ta ruská klasická hra na ublíženého chudáčka s cílem ukázat světu, jak jsou na ně malé národy zlé a agresivní a jak tedy musí neradi sahat na cizím území k vynucené sebeobraně.

Ale co když se onen muž s velkým očekáváním opravdu bojí? A co když má opravdu čeho? Ale kdo by mu chtěl ublížit? Ten, kterému nakonec nic neprovedl? Podle řevu proruské scény jsou to břídilové a jejich ochránci čučkaři. Takže od břídilů a čučkařů reálné nebezpečí asi nehrozí. Odtud vítr foukat nebude.

Jestli on si nespočítal, co ho čeká za zklamání těch velkých očekávání. Známý vtip říkal, že za nevybojování zlaté medaile sovětští hokejisté dostali Volhu – přeplavat. A tady nejde o žádný sport. Tady jde o velkou věc. Odměna by mohla být tak velká, že už se nepřeplave.

A proto rozumím tomu, že ministr zahraničí ten strach bere vážně a hrozbu vyhodnotil jako reálnou. Uvědomme si, že ten Zbytkův „fajn kluk“ se zde musí pohybovat v prostředí, které mu hrozně fandilo, které se těšilo na krvavou lázeň. Pokud tady zůstane a očekávání zklame, tak slovy stejného poslance se „bude celý život bát vlastního stínu“.

Je to holt taková pěkná ukázka bolševické dialektiky v praxi. A rozumět jí mohou pouze lidé zvláštního ražení.

Zdroj: https://michalzapletal1.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=751326