Na amerických univerzitách se porušují základní lidská práva a Amnesty International mlčí.

„Americký profesor musel odejít z univerzity kvůli svým příspěvkům na Twitteru. Nyní byl nalezen mrtvý“ – Poslední z mnoha titulků upozorňujících na otřesný stav lidských práv na amerických univerzitách. Co s tím AI hodlá dělat?

Ano, obracím se na světoznámou organizaci, která je známá tím, jak obviňuje vlády po celém světě z různých nepravostí v oblasti lidských práv. Na svém webu o sobě v úvodní větě píše: „Amnesty International usiluje o dodržování lidských práv na celém světě.“

Jsou to právě americké univerzity, o nichž se v poslední době dozvídáme o nepředstavitelném porušování lidských práv, zcela neakceptovatelném v západním demokratickém světě.

Kdy přibudou americké univerzity na seznamu rasistických a genderově šovinistických organizací, které potírají právo na svobodu slova?

Kolik bílých profesorů musí být vyhozeno z práce, zemřít nebo procházet kyberšikanou, než si toho AI všimne?

Kolik bílých profesorek se bude muset omlouvat za svoje názory vyslovené na svobodné univerzitní půdě?

Kdy všechny celosvětové tiskové agentury přinesou dramatickou výzvu AI k prezidentu Trumpovi, aby zajistil na amerických univerzitách nápravu?

Ptám se jako člověk, který toto zažíval za minulého režimu a se zděšením vidí návrat podobných metod.

Ptám se jako absolvent studií amerikanistiky a anglistiky, díky kterým mám přehled o tom, jak historický vývoj v těchto zemích umožnil rozmach základních lidských práv.

Ptám se jako absolvent FFUK, který se znechucením čte názory dnešního děkana, názory, za které byl tehejší děkan před 30 lety mnou a kolegy z FFUK odeslán na smetiště dějin. Dnes to vypadá, jakoby si bral z otřesného stavu v USA snad příklad.

Je-li pravda, co o sobě píšete v úvodu, pomozte nám všem v zastavení těchto nebezpečných tendencí tím, že svoje síly zaměříte právě na místo zrodu těchto totalitních praktik.

Jste financováni z darů. Pokud spustíte takový projekt návratu lidských práv na americké univerzity, rád se pokusím sehnat nějakou finanční podporu na takový čin.

Zdroj: https://michalzapletal1.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=754860