Bolševická vata na Ministerstvu spravedlnosti

Všichni, kdo nepodnikají, tak vědí, jak to podnikatelé mají dělat. Podle ministryně Benešové mají mít vatu na dva měsíce a nic nežádat. Jakou vatu měly firmy nyní zachraňované státem? A jakou vatu měl stát 7 let řízený jako firma?

A máme to tady zase. Další kolo dobrých rad drobným podnikatelům od těch, kteří nikdy nepodnikali. Tentokrát se do čela ideového boje proti drobným podnikatelům, kteří mimochodem zaměstnávají většinu pracujícího obyvatelstva, postavila ministryně spravedlnosti. Podle ní mají tito podnikatelé podnikat tak, že mají generovat dostatečný zisk (vatu), aby se jich žádná krize nedotkla alespoň dva měsíce a nežádat nějaká odškodnění.

Najednou se od zapřísáhlých odpůrců svobody podnikání objevují poťouchlé komentáře připomínající podnikatelům pravidla volného trhu:

„Podniká se přeci pro zisk“ . Když ti to nesype, jdi dělat něco jiného“

„Podnikatelé přeci od státu nic nechtějí“

Tento náhlý výron kapitalismu bez přívlastků by byl velmi sympatický, kdyby….

Kdyby tady bylo narovnané podnikatelské prostředí.

Kdyby drobní podnikatelé nebyli jediní, kteří podnikají bez dotací. Proč na prvních třech místech největších příjemců dotací drobným zemědělcům najdeme největší miliardáře?

Kdyby nejbohatší firmy nedostávaly státní pobídky. Myslíte si, že by se nenašlo dost takových, které by zaměstnaly lidi, když jim stát na to šoupne půl milardy, jako to dopřál „drobné“ firmě BMW?

Kdyby se každý rok nevyklonila nějaká Marxistka z okna ministerské kanceláře a nezvedla mzdy bez ohledu na cokoliv o 15% a nedoprovodila to odborářským komentářem, že se podnikatelé mají podělit o zisk se zaměstnanci.

Kdyby stát, který je již 7 let údajně řízený jako firma, neprožral veškeré rezervy z minulosti a ještě se zadlužil.

Kdybychom se navíc nedozvěděli, že firmy ze společného seznamu agentů najednou bude stát „zachraňovat“ a půjčí si na to od ČNB a kvůli tomu změní zákon

Kdyby zároveň nevystoupil ministr hospodářství a neřekl, že rozpočet se z tohoto „podnikání“ státu nevzpamatuje celou generaci.

Ale o nějakou spravedlnost tady vůbec nejde a nikdy nešlo. LuftJarda a Šimáně dostanou miliardy, ostatní platební příkaz finančáku a 8 let natvrdo za zneužití příspěvku.

Jde tu jen o brnkání na bolševickou závist a zároveň provařený komunistický protekcionismus starých známých, „kteří můžou“.

A víte co, je dobře, že to řekla zrovna ministryně Benešová. Takto si totiž bolševici vždycky představovali spravedlnost. A třídní boj. Jak se to říká? Jak se do lesa volá?

Zdroj: https://michalzapletal1.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=750980